ABOUT US

DTG DANIŞMANLIK

End-to-end foreign trade process management. We are always at your side in all foreign trade organization from supply of goods or services to after sales. We always stand by our experience and experience in legislative matters so that our customers can serve more effectively in the world trade scene.

With 35 years of industry experience and expert knowledge, we offer solutions and services that will strengthen the competitiveness of our customers.

Our Mission

To be the third eye of the companies and managers and to minimize the foreign trade complications that may occur. In order for our customers to compete more effectively in the world trade, we transfer our knowledge and experience to our customers


Our Vision

"In order to increase the competitiveness of our country's foreign trade, by following the international legislation closely, facilitating the foreign trade transactions of the companies and eliminating the damages that may occur are the main vision of DTG"

İLKE VE DEĞERLERİMİZ

- En büyük değil, en iyi olmak için çalışmak.

- Etik anlayışımızdan ödün vermeden müşterilerimize güvenli hizmet sunmak.

- Müşteri ve çalışan mutluluğunu gözetmek.

- Gelişimi takip ederek yenilikçi olmak.

- Yaşadığımız kente, ülkemize ve dünya ticaretine katma değer yaratmak.

- Müşteri beklentilerini tam olarak anlamak ve bu beklentileri müşteri memnuniyetini sürekli kılacak şekilde karşılamak.

-  Kalite sürekliliğinde “sıfır” hataya ulaşmak ve bu kaliteyi uygun fiyatlarla, istenilen zamanda müşteriye sunabilmek.

-  Kaliteye verilen önemin, firmanın bölümlerinde hissedilmesini, çalışanların bu anlayışla hizmet vermelerini sağlamak için sürekli eğitim vermek.

- Kalite düzeyimizi düzenli olarak gözden geçirerek hep daha iyiyi aramak, sürekli iyileştirmeyi temel felsefe olarak almak ve her zaman güvenilir, saygın ve rekabete açık bir firma olmak.

- Sektöründe Uluslararası tanınır ve güvenilir bir firma olmak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YÖNETİM